Restorativ Yogalærere i Danmark

I årenes løb har vi uddannet 6 hold af restorativ yogalærere – og 7. hold ved udgangen af 2022.

Her er en liste over dem der tilbyder Restorativ Yoga – fordelt over hele landet.
Du er velkommen til at kontakte dem, der bor i dit nærområde.

Med ønsket om mere blidhed og Restorativ Yoga til alle ♡

KØBENHAVN

1304 Kbh. KAnnette Johansenannettejo3@hotmail.com
1620 Kbh. V.Ida Kilias Svenningsenidakilias@gmail.com
1719 Kbh. V.Ditte Brændgaard Hanseninfo@yogaboflen.dk / yogaboflen.dk
2100 Kbh. Ø.Madeena Jensendeena@saligkbh.dk / saligdig.dk 
2200 Kbh. N.Amalie Bjørk Christensen
2200 Kbh. N.Rosa Linnea Christoffersenrosalinnea@hotmail.com
2650 HvidovreDorthe Andersenhi@soulinflow.dk / soulinflow.dk
2820 GentofteMerete Mejlvangmmejlvang@gmail.com 
2820 GentofteLasse MalzerL.malzer@youmail.dk

SJÆLLAND

2680 SolrødVibeke Frydenlundvibeke.frydenlund@mail.dk 
2930 KlampenborgKirstine von Bülowkirstinevb@gmail.com / 26453676 
3000 HelsingørLouise Lajer Kjærgaardllkjaergaard@gmail.com 
3630 JægersprisBirgitte Rostoch25349840
3660 StenløseBettina Søberg Petersenbsp40107002@gmail.com
4000 RoskildeRie Aagaardrieaagaard@gmail.com / 26707296
4100 RingstedLykke Kjær28554022 / lykke.petersen@gmail.com 
4100 RingstedKit Yttesen Horlacherkitterh@gmail.com
4140 BorupNina Foldberg Chabertnina@rygogknae.dk / 22722874
4174 JystrupTrine RysTrine.rys@gmail.com
4200 SlagelseMaria Vargasmariavargasyoga.dk
4400 KalundborgThanne Helvigbehandler-huset.dk
4573 HøjbyAnne Merete Nielsen23420526 / falbeladen@gmail.com
4600 KøgeMonica Lindhardstjernehimmel.dk 
4600 KøgeKarina Bargholzyamyam.dk 
4640 FaxeCille Luna Bergstrøm51241255 / cillelunabergstrøm@gmail.com
4640 FaxeJannie Lynghøj Andersen21818034
4700 NæstvedMonica Raae Jensenmonicaraae@icloud.com / 61709148 
4700 NæstvedMajbritt Mariendahl30220820 / majbrittcarsten@gmail.com 
4700 NæstvedDitte Helwig Feilberghelwigfeilberg@hotmail.com / 26166450
4760 VordingborgLaura Betak Sparholtwww.yo-la.dk / 29638372
hele SjællandJimmi Schmidt60608833 / contact@jimmischmidt.com

JYLLAND

6800 VardeLiselotte Illum Vendlerliv@illumyoga.dk
8250 AarhusStine Holm Rosborg51907580 / stinerosborg.dk 
8660 SkanderborgMaria Daus Steffensen40197807 / mariadaus.dk
8961 Allingåbro    Lisbeth Bechmann Jensenlisbeth-tilsted@hotmail.com 
8680 RyElna Bruunsohojlandetsyoga.dk / elnabruun@gmail.com
8680 RyMette Mercedes Schøslermercedes.mette@gmail.com
8800 ViborgUlla Holst Christensen20951572 / centrumfysviborg.dk  
9700 BrønderslevMarilyn Neilson40347454 / yogabymarilyn@gmail.com

FYN & ØER

3790 HasleTilde L. Hansentildelhansen@gmail.com 
4800 NykøbingMarianne Holm25487282 / holm-marianne@hotmail.com 
5000 OdenseSusan D. Johansson26370535 / lilleosa@yahoo.dk
5690 TommerupLisbeth Harboeyogalisbethharboe.dk
5690 TommerupClaudia Ruthenbergclaudiaruthenberg.dk
5700 SvendborgLilli Hangaard60206670 / lilli@medicapro.dk
5762 Vester SkerningeMejse Mo Knørrmejseknorr@hotmail.com
5932 HumbleHelen Nielsen30125240 / helen_mamaluna@mail.dk 
6720 FanøMette Rexen60194353 / metterexenyoga.dk
8305 SamsøJannie Krogstrupjanniekrogstrup@gmail.com