Restorativ Yogalærere i Danmark

Her er en liste over nogle af de sommerfugle, der er uddannede i Restorativ Yoga hos os.
Du er velkommen til at kontakte dem, der bor i dit nærområde.

Med ønsket om mere blidhed og Restorativ Yoga til alle ♡

KØBENHAVN

Jannie Krogstrup 2200 Kbh N. janniekrogstrup@gmail.com
Madeena Jensen2100 Kbh. Ø. deena@saligkbh.dk / saligdig.dk
Josefine Ellen-Marie Jørgensen 2000 Fr.berg dintraeningogterapi.dk
Nanna Block Hartmann 2100 Kbh. Ø. nannahartmann@gmail.com / 22155336
Ida Kilias Svenningsen 2100 Kbh. Ø. idakilias@gmail.com
Amalie Bjørk Christensen 2200 Kbh. N.
Merete Mejlvang 2820 Gentofte mmejlvang@gmail.com
Ditte Brændgaard Hansen 1719 Kbh. V. info@yogaboflen.dk / yogaboflen.dk

SJÆLLAND

Joan Hartmann4200 Slagelse31511116 / psyclus.dk
Monica Lindhard4600 Køgestjernehimmel.dk 
Karina Bargholz4600 Køgeyamyam.dk 
Vibeke Frydenlund4600 Køgevibeke.frydenlund@mail.dk 
Monica Raae Jensen4700 Næstvedmonicaraae@icloud.com / 61709148 
Majbritt Mariendahl4700 Næstved30220820 / majbrittcarsten@gmail.com 
Sabine Bjørnemose Vedel4720 Præstøfoenix60@gmail.com / 60146300
Lykke Kjær4100 Ringsted28554022 / lykke.petersen@gmail.com 
Louise Lajer Kjærgaard3000 Helsingørllkjaergaard@gmail.com 
Hanne Aagaard Sandhoff3630 Jægersprishannesandhoff@gmail.com 
Birgitte Rostoch3630 Jægerspris25349840
Kirstine von Bülow2930 Klampenborg kirstinevb@gmail.com / 26453676 
Rie Aagaard4000 Roskilderieaagaard@gmail.com / 26707296
Maria Vargas4200 Slagelsemariavargasyoga.dk
Kit Yttesen Horlacher4100 Ringstedkitterh@gmail.com

JYLLAND

Stine Holm Rosborg8250 Aarhus51902130 / mindfulliv@gmail.com 
Lisbeth Bechmann Jensen8961 Allingåbro lisbeth-tilsted@hotmail.com 
Bettina Almskov9310 Vodskovyogahosalmskov.dk / 51881261
Elna Bruun8680 Rysohojlandetsyoga.dk / elnabruun@gmail.com
Mette Mercedes Schøsler8680 Ryinfo@yoganova.dk
Ulla Holst Christensen8800 Viborg20951572 / centrumfysviborg.dk  
Marilyn Neilson9700 Brønderslev40347454 / facebook.com/yogabymarilyn
Maria Daus Steffensen8660 Skanderborg40197807 / mariadaus.dk

FYN & ØER

Mette Rexen6720 Fanø60194353 / metterexenyoga.dk
Winnie Laurine5932 Humblewlorup@gmail.com / winnielaurine.dk 
Mejse Mo Knørr5762 Vester Skerningemejseknorr@hotmail.com
Tilde L. Hansen3790 Hasletildelhansen@gmail.com 
Marianne Holm4800 Nykøbing25487282 / holm-marianne@hotmail.com 
Sarah Christine Jørgensen5000 Odensesarahsyoga.dk / 42469606
Lisbeth Harboe5690 Tommerupyogalisbethharboe.dk
Pia Toftemann5700 Svendborgptoftemann@me.com / 40350789
Helen Nielsen5932 Humble30125240 / helen_mamaluna@mail.dk 
Lilli Hangaard5000 Odense60206670 / lilli@medicapro.dk
Claudia Ruthenberg5690 Tommerup St.claudiaruthenberg.dk